Jak często kontrolnie badać wzrok?

Czy zastanawiałeś się kiedyś od czego psuje nam się wzrok? Czasem są to z pozoru bardzo błahe przyczyny na które nie zwracamy uwagi.

Nie unikaj lekarza, jeśli coś Cię zaniepokoi, pogorszył się wzrok to od razu udaj się do specjalisty. Zdarza się, że nie wiążemy choroby z wpływem na wzrok, na przykład nieleczona cukrzyca. Często odruchowo pocieramy oczy, czy to ze zmęczenia czy też przy dłuższym filmie, ale to też ma swoje konsekwencje, a mianowicie bardzo łatwo wtedy o infekcję czy zapalenie oka. Unikajmy tego.

Kolejnym przykładem gdy może się nam pogorszyć wzrok, jest kontakt z technologią LED.

Nie bez powodu rodzice powtarzają swoim dzieciom, żeby nie oglądały za dużo telewizji, bo zepsuje się wzrok. Mają rację. Również tutaj częste i długotrwałe korzystanie z telefonów komórkowych czy laptopów może wpłynąć na pogorszenie się wzroku. Zaskakującym faktem jest to, że przebywanie w pomieszczeniach z żarówkami LED słabo wpływają na nasze oczy.

Korzystaj z okularów przeciwsłonecznych, jest to poważny błąd, który często popełniamy. Okulary nie tylko wzbogacają naszą stylizację, ale również chronią przed promieniami słonecznymi które są szkodliwe dla oka, ale także przed wiatrem, kurzem czy piaskiem.

Gdy zauważysz, że gorzej widzisz, dobrym wyborem będzie okulista. Do tego specjalisty udajemy się kiedy podejrzewamy chorobę lub uraz oka. A kiedy optometrysta? Wtedy, gdy potrzebujemy skorygować wadę wzroku, z którą zmagamy się na co dzień. Optyk i okulista wawer czeka w każdej chwili aby pomóc. Nie czekaj na ostatnią chwilę, bo nieleczona wada może się tylko pogłębić, a czasem powrót do pełnego zdrowia jest niemożliwy.

Rekomendowane artykuły